Καλώς ήρθατε στον νέο ιστότοπο της ΔΔΕ Μαγνησίας, μέσω  του οποίου φιλοδοξούμε να βελτιώσουμε την επικοινωνία με τους συναδέλφους εκπαιδευτικούς ,τους μαθητές των σχολείων της ΔΕ  και τους γονείς τους, αλλά και τον ευρύτερο κοινωνικό ιστό της Μαγνησίας.

Στο πλαίσιο του εκσυγχρονισμού της ιστοσελίδας ιδιαίτερη έμφαση δόθηκε στην έκδοση  για κινητές (mobile) συσκευές, όπως έξυπνα κινητά τηλέφωνα  (smartphone) και tablets, με γνώμονα την ταχύτητα επικοινωνίας  και την  εξοικονόμηση δεδομένων

Πληροφορίες που έχουν αναρτηθεί στον παλαιό ιστότοπο, θα εξακολουθούν να είναι διαθέσιμες, σε σύντομο χρονικό διάστημα, στην διεύθυνση: dide-old.mag.sch.gr , προκειμένου να διευκολυνθεί η αναζήτησή τους.

Με την σκέψη μας στους συνανθρώπους μας,  και ιδιαίτερα στους συναδέλφους εκπαιδευτικούς, που δίνουν την μάχη με την πανδημία, ευχόμαστε ολόψυχα η Ανάσταση του Κυρίου να σημάνει ταυτόχρονα και την επάνοδό μας στην κανονικότητα.

Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση!