Αξιότιμοι κύριες/ κύριοι, καλημέρα,

υπενθυμίζουμε ότι για την αντιμετώπιση τεχνικών προβλημάτων που εμφανίζονται στη σύνδεση της σχολικής/διοικητικής σας μονάδας στο διαδίκτυο αλλά και τις υπηρεσίες και τη χρήση των υπηρεσιών που παρέχονται από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ) λειτουργεί η υπηρεσία υποστήριξης και αρωγής μελών ΠΣΔ.

Η υπηρεσία μας εδρεύει στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, με παρουσία των τεχνικών στο γραφείο αρωγής χρηστών (help-desk) του ΠΣΔ στις πόλεις του Βόλου και της Λάρισας και διεκπεραιώνει ένα μεγάλο πλήθος αιτημάτων τεχνικής υποστήριξης σε θέματα σχολικών υποδομών ΤΠΕ και υπηρεσιών ΠΣΔ που υποβάλλουν τα σχολεία μας από τους νομούς της Θεσσαλίας, της Φθιώτιδας και της Ευρυτανίας.

Το ωράριο λειτουργίας της υπηρεσίας είναι για εργάσιμες ημέρες  08.00 – 16.30 και η επικοινωνία μπορεί να γίνει:

Μέσω τηλεφώνου: 214.416.9720 (αστική χρέωση)
Μέσω e-mail:  helpdesk@mag.sch.gr

Μέσω του Πληροφοριακού Συστήματος του ΠΣΔ:  https://helpdesk.sch.gr/,  όπου η είσοδος γίνεται με τον επίσημο λογαριασμό (username  και password) του email της Σχολικής Μονάδας στο ΠΣΔ

Είμαστε στη διάθεση σας, προσβλέποντας στην καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση όλων των εκπαιδευτικών και σχολικών/διοικητικών μονάδων της περιοχής ευθύνης μας.
Από τη μεριά μας σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία και ευχόμαστε σε όλους καλή συνέχεια στο εκπαιδευτικό σας έργο και καλή δύναμη στη φετινή σχολική χρονιά που εκκίνησε με τόσες δυσκολίες για τη περιοχή μας.

Με εκτίμηση,
Υπηρεσία Υποστήριξης Χρηστών Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας