Λόγω των επικείμενων ακραίων καιρικών συνθηκών που αναμένονται για την ευρύτερη περιοχή της Μαγνησίας στο αμέσως χρονικό διάστημα και κατόπιν παραινέσεων της Πολιτικής Προστασίας, η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Μαγνησίας ανακοινώνει ότι:

• για τις τρεις επόμενες ημέρες  25,26 και 27 Σεπτεμβρίου και σε όλες τις Σχολικές Μονάδες αρμοδιότητάς της, τα μαθήματα θα πραγματοποιηθούν κανονικά με την αξιοποίηση Τεχνικών Τηλε Εκπαίδευσης και συγκεκριμένα της πλατφόρμας Webex και των ψηφιακών τάξεων e-class και e-me.
  • οι προγραμματισμένοι για αύριο αγιασμοί, θα πραγματοποιηθούν αμέσως μετά την εξομάλυνση της κατάστασης.
  • παρακαλούνται οι Διευθυντές των Σχολικών Μονάδων να ενημερώσουν με τα απαιτούμενα Webex Links τους Γονείς και Κηδεμόνες των μαθητών τους ώστε τα μαθήματα  να διεξαχθούν με τον αποτελεσματικότερο δυνατό τρόπο.
  • παρακαλούνται οι Γονείς και Κηδεμόνες να ανταποκριθούν στην πρόσκληση των Διευθυντών για παροχή στοιχείων επικοινωνίας απαραίτητων για την Τηλε εκπαίδευση και να ενημερώσουν τους μαθητές ότι η Τηλε εκπαίδευση αποτελεί μια εντελώς προσωρινή αλλά αναγκαία κατάσταση η οποία πραγματοποιείται με σκοπό το μαθησιακό όφελος αυτών και των συμμαθητών τους.

Visits: 2144