Οι εκπαιδευτικοί ΕΠΑ.Λ. και Ε.Κ. καλούνται να υποβάλουν αίτηση συμμετοχής ως επόπτες- εκπαιδευτικοί για το «Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας» περιόδου 2023-2024 (Η΄ Φάση) με βάση και τα ΕΠΑ.Λ. και τις ειδικότητες της Περιφέρειας στην οποία είναι τοποθετημένοι. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλουν ηλεκτρονικά τις αιτήσεις συμμετοχής στο «Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας» από την Τρίτη 17 – 10 – 2023 (ώρα 15:00) έως και την Τρίτη 24 – 10 – 2023 (ώρα 10:00). Στην αίτηση τους οι υποψήφιοι μπορούν να δηλώσουν με σειρά προτεραιότητας έως και δύο ΕΠΑ.Λ.-ειδικότητες που αντιστοιχούν στον κλάδο τους.

Σημειώνεται ότι κάθε υποψήφιος εκπαιδευτικός έχει δικαίωμα υποβολής μόνο μίας αίτησης συμμετοχής του.

Views: 119