Η ΔΔΕ Μαγνησίας ανακοινώνει ότι ξεκίνησε η υποβολή αιτήσεων για συμμετοχή στην Ζ’ Φάση Μαθητείας στο Πληροφοριακό Σύστημα Διαχείρισης “Τάξης Μαθητείας” στην παρακάτω ιστοσελίδα:    https://e-mathiteia.minedu.gov.gr/

Εδώ θα υποβάλετε ηλεκτρονικά την αίτηση συμμετοχής σας και τα δικαιολογητικά σας για το Μεταλυκειακό έτος – Τάξη μαθητείας περιόδου 2022 – 2023 ακολουθώντας προσεκτικά τις οδηγίες. Η προθεσμία υποβολής των ηλεκτρονικών αιτήσεων είναι από την Δευτέρα 19 – 09 – 2022 (ώρα 13:20) έως και την Δευτέρα 26 – 09 – 2022 (ώρα 14:00). Δείτε το χρονοδιάγραμμα της Ζ΄ Φάση του Μεταλυκειακού έτους – Τάξη μαθητείας μέχρι την έναρξη λειτουργίας των τμημάτων.

Σημειώνεται ότι κάθε υποψήφιος στην Ζ΄ Φάση υλοποίησης του Μεταλυκειακού έτους-Τάξη Μαθητείας έχει δικαίωμα υποβολής μόνο μίας αίτησης συμμετοχής και μόνο σε ένα ΕΠΑ.Λ. της επιλογής του.

ΠΡΟΣΟΧΗ!

• ΜΕΛΕΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
  • ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΤΙΣ ΦΟΡΜΕΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ
  • ΚΡΑΤΕΙΣΤΕ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΠΟΥ ΥΠΟΒΑΛΛΕΤΕ